Od 4. dubna 2022 začínáme prodávat balkonové květiny a sadbu zeleniny. Prodej potrvá do vyprodání zásob. Na Vaše případné dotazy rádi odpovíme, telefonicky na čísle 465 420 410 (606 625 791), e-mailem a samozřejmě také osobně v naší firmě. Otevřeno každé pondělí až pátek od 7:00 do 15:00 hod s polední pauzou od 12:00 do 13:00. Otevřeno v sobotu (23.4., 30.4., 7.5. .. od 7 do 11 hodin). Svátek 15.4 a 18.4. ZAVŘENO
 
BEGONIA - POLOSTÍN
hybridy hlíznaté, velkokvěté i převislé. Kvetou od května do prvního mrazu. Ideální stanoviště je polostín, bez větru a deště. Výhony se snadno lámou,ale opět obrostou. Po mrazu odlomíme nať, očistíme hlízy, uschováme je ve sklepě na suchém místě, na sucho, v pilinách, v papírech. Na konci února hlízy vsadíme do substrátu tak, aby jamka hlízy nebyla zasypaná. Mírně zaléváme. Obrostlé hlízy sázíme do truhlíků s větším obsahem země.
BIDENS, DVOUZUBEC, BALKONGOLD
Kvete od května do října, bohatý růst. Stanoviště na plném slunci až polostínu. Čím méně světla, tím méně květů. Dostatečně zalévat, odolná rostlina.
FUCHSIE
Kvete od května do října v polostínu. Ve stínu tvoří méně květů. Hnojíme dlouhodobě působícím hnojivem při výsadbě, po dobu vegetace lx týdně Kristalon.
GAZANIE
Kvete od května do října na plném slunci. Při nepřízni počasí se květy uzavírají. Sušší podmínky podporují kvetení, bal nesmí úplně vyschnout. Hnojit zásobně do půdy a pak pravidelně Kristalonem.
HELIOTROPIUM, VANILKA
Kvete od května do října na slunném stanovišti. Voní po vanilce a láká motýly. Hnojíme zásobně do půdy, dále pravidelně Kristalonem. Odstraňujeme odkvetlá květenství. Rostlina více kvete.
IMPATIENS " NOVÁ GUINEA", NETÝKAVKA
Kvete od května do prvních mrazíků. Velmi vhodná jsou polostinná až stinná stanoviště. Rostlina je citlivá na chlad. Hnojíme za vegetace pravidelně Kristalonem.
IMPATIENS WALLERIANA, NETÝKAVKA, BALZAMÍNA
Kvete od května do října. Ideální je polostinné stanoviště. Rostlina je citlivá na chlad. Hnojíme pravidelně Kristalonem.
LANTANA CAMARA, LANTÁNA, LIBORA MĚŇAVÁ
Jde o víceletou dřevnatou rostlinu, která kvete od května do října. Rostlinu vyhledávají motýli. Dobře kvete na slunném stanovišti. Je třeba ji dostatečně hnojit. Zpočátku zaštipovat, aby rostlina byla bohatší. Zimuje ve světlé místnosti 5-10 °C.
LOBELIA ERINUS, LOBELKA
Kvete od května do října, na světlém stanovišti, nikoliv na plném slunci. Kořenový bal nesmí přeschnout, ani být dlouhodobě přemokřen.
PELARGONIUM PELTATUM, MUŠKÁT PŘEVISLÝ
Jde o nejspolehlivější balkonovou rostlinu, jež kvete od května do prvních mrazů na plném slunci , či polostínu. Hnojíme substrát dlouhodobě působícími hnojivy a pravidelně hnojíme Kristalonem. Rostliny zpočátku zaštípněte. Budou bohatší.
PETUNIA, SURFINIA, PETUNIE PŘEVISLÉ
ŘÍZKOVANÉ : jsou rostliny velkého vzrůstu s velkými květy.
SETÉ : mají menší převis s menšími květy, jsou však odolnější. Mají rády slunné stanoviště až polostinné. Používáme specielní zem pro surfinie. Zaléváme dešťovou vodou. Ideální je kryté stanoviště před deštěm. Hnojíme dlouhodobě působícími hnojivy do půdy a pravidelně zálivkou hnojivem, obsahujícím železo. Zpočátku růstu několikrát zaštípněte.
SANVITALIA, VITÁLKA
Kvete od května do října na velmi slunném stanovišti, nevadí jí větrné stanoviště. Nesnáší přemokření, náhle celá rostlina uvadne. Nenáročná, velmi pěkná.
SCAEVOLA, VĚJÍŘOVKA
Kvete od poloviny května do mrazu. Jedná se o nenáročnou, bujně kvetoucí rostlinu. Vhodná do smíšených truhlíků, nekonkuruje ostatním rostlinám. Dobře snáší větrné a slunné stanoviště. Hnojíme zásobně do půdy i zálivkou.
SUTERA, BAKOPA
Kvete od května do prvních mrazů. Za vysokých teplot v létě může nastat přestávka v kvetení. Má ráda slunné až polostinné stanoviště. Čím větší stín - tím méně kvete. Nejlépe sázet do substrátu pro surfínie. Hnojíme obzvlášť pravidelně.
VERBENA, SPORÝŠ
Kvete od května do prvních mrazíků na slunném stanovišti. Je odolná proti větru. Odstraňujte odkvetlá květenství. Hnojíme zásobně do země a pak pravidelně zálivkou.
ANAGALIS MONELLI, DRCHNIČKA VELKOKVĚTÁ
Kvete od konce května do října na postinném stanovišti Nesnáší příliš velký žár. Květy se za nepřízně počasí zavírají. Stanoviště by nemělo být větrné, rostliny se snadno lámou. Hnojíme zásobně do půdy a pak pravidelně hnojit zálivkou. Zpočátku je nutno rostlinu zaštipovat, aby byla bohatší.
BRACHYKOME, VŠELICHA
Kvete od května do mrazů na plném slunci, či polostínu. Sázet do substrátu na surfínie - kyselá zem. Hnojíme zásobně a pak pravidelně Kristalonem.
CONVOLVULUS, SVLAČEC
Kvete od července do října na slunném stanovišti. Květy se otevírají za plného slunce. Je dobrý zpáteční řez v pozdním létě. Rostlina může přezimovat na světlém stanovišti bez mrazu.
CUPHEA LLAVEA, KUFEA, HLAZENEC, MICKYMOUSE
Kvete od května do podzimu na plném slunci. V polostínu tvoří méně květů. Sázíme do kyselé surfiniové země. Jedná se o nenáročnou vzpřímenou rostlinu.
DIASCIA, DIASCIE, OSTRUHATKA
Kvete od května do prvních mrazíků na slunném stanovišti. V polostínu vytváří méně květů. Špatně snáší vlhko, prospívá jí zpětný řez.
LOTUS, ŠTÍROVNÍK
Kvete od dubna do poloviny července. Je atraktivní nejen květem, ale i listem. Miluje slunné polohy, nevadí mu vítr. Nesnáší zamokření. Na zimu sestřihněte a uchovejte v chladu. Více pokvete.
THUNBERGIA, "ČERNOOKÁ ZUZANA"
Je to popínavá i převislá rostlina. Kvete od června do října. Je efektnější nasázet více rostlin do jednoho květináče. Rostlinu dobře hnojte zásobně do půdy a pak pravidelně v zálivce.